Namaste
W poprzednim newsletterze omówiliśmy, jak wykorzystać energię dwunastego domu, aby wesprzeć i umocnić nasze związki.
Dwunasty dom, zwany domem poświęcenia, związany jest również z poszczeniem. Jednym z potężnych sposobów wykorzystania energii dwunastego domu jest post. Post to nie tylko praktyka fizyczna, ale także duchowa, oferująca okazję do introspekcji i odnowy (tym różni się od głodówki, w której kładzie się nacisk na aspekty zdrowotno-oczyszczające). Poszczenie w dniu planety władającej upapadą (arudą dwunastego domu) może korzystnie wpłynąć na nasze relacje.
W naturalnym zodiaku w dwunastym domu wypadają Ryby, czyli znak władany przez Jowisza, w którym Wenus ma wywyższenie. Dlatego jego znaczenie jest ściśle związane z relacjami, początkami związków, małżeństwem. Arudha, czyli manifestacja tego domu, to tzw. upapada. Pokazuje ona męża/żonę/poważną relację. Władca znaku, w którym wypada, będzie istotny, bo na jego podstawie możemy wybrać idealny dzień na post. Będzie to:
Słońce – niedziela
Księżyc – poniedziałek
Mars – wtorek
Merkury – środa
Jowisz — czwartek
Wenus – piątek
Saturn — sobota
Oczywiście posty nie są dla każdego, więc nie jest to remedium uniwersalne.
Oprócz przeciwwskazań medycznych istnieją również przeciwwskazania astrologiczne. O jednym z nich pisałam, czyli o sytuacji, gdy władca upapady włada jednocześnie drugim domem od ascendentu.
Inne przeciwwskazanie dotyczy sytuacji, gdy ten władca upapady znajduje się zbyt blisko Słońca. Jest to sytuacja, która w astrologii zachodniej określana jest jako spalenie, jednak Pandit Sanjay Rath podkreśla, że w astrologii wedyjskiej jest to astamgata. Astamgata oznacza, że planeta jest przysłonięta przez Słońce, znika. Jest to inna nazwa na to samo zjawisko. W każdym razie, gdy planeta jest blisko Słońca, wówczas nie należy pościć w jej dniu, gdyż może to spowodować problemy zdrowotne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz